Ādažos veiksmīgi realizēta BMX trases izbūves otrā kārta !

15/10/2020

BMX trasē Kadagā atklāta pasaules līmeņa starta barjera

 Īstenojot jau otro LEADER projektu, biedrība “BMX Ādaži” Kadagas BMX trasē uzstādīja un 10.jūlijā atklāja modernu BMX starta barjeru ar laika mērīšanas un starta signāla iekārtām. Šāda starta barjera ir tikai trešā Latvijā (vēl tādas ir Rīgā un Valmierā). Tas dod iespēju Ādažu jauniešiem pilnvērtīgāk trenēties tuvu savai dzīvesvietai. Ādažu jaunieši jau šobrīd ar panākumiem startē gan Latvijas, gan Eiropas, gan pasaules čempionātos.

BMX trase Kadagā tiek būvēta pēc visiem standartiem, lai Ādažu novadā varētu notikt ne tikai Latvijas, bet jebkādas starptautiskas sacensības. Trase tiks piedāvāta plašai auditorijai – tajā notiks ne tikai riteņbraukšanas klubu treniņi un sacensības, to varēs izmantot ikviens, kuram būs atbilstošs velosipēds un ekipējums.

Lai šādu trasi izveidotu, biedrība “BMX Ādaži” ieguldīja daudz sava laika un entuziasma, piesaistīja dažādus sadarbības partnerus, kā arī īstenoja vairākus projektus, tai skaitā divus, ko finansēja Eiropas lauksaimniecības fonds lauku attīstībai (ELFLA). Projekta “BMX parka izbūve Ādažu novadā, Kadagā, pirmā kārta” ietvaros izveidota jauna BMX pamattrase un ar speciālu materiālu nosegta virskārta, otrās kārtas ietvaros tika aprīkots starta kalns – ierīkota nojume, ierīkota starta barjera un nobetonēts starta kalns.